Категорија ХОТЕЛИ

Драч – град на ресорти со ULTRA ALL INCLUSIVE понуда на чекор до нас

Драч е град во кој се изградени десетици ресорти и стотици хотели кои нудат услуга иста како во Анталија, а разликата е само во тоа што се достапни цела година и се на чекор до нас. Погледнете ја втората епизода…

Валона – прва престолнина на Албанија и албанскиот туризам

Патувања.мк Ве води на тура низ Албанија, во која ќе ги посетиме градовите Валона и Драч. Како поетна точка на нашето патување ќе го земеме Охрид кој од Валона е оддалечен 225 километри и има околу 3 часа и 35…

Имотот Rosewood Castiglion Del Bosco место спој на вековна историја и модерен луксуз

Заштитен од УНЕСКО како светско наследство имотот е спој на длабока историја споена со содржините на модеренот туризам. Сместен помеѓу ридовите во Тоскана, „Rosewood Castiglion Del Bosco“ е место одмор и уживање што го комбинира рустикалниот шарм на регионот со…

Ова село во Италија изгледа неверојатно, а има само 60 жители

Има едно мало село во Италија  кое е донекаде заборавено. Станува збор за Calcati Vecchia, населба во регионот Лацио која се наоѓа на надморска височина од 157 метри. Се наоѓа на 47 километри северно од Рим. Хипиците и уметниците му…

Доживејте го стариот дух на величенствениот Истанбул во „Аја Софија Мансионс – Хилтон“

Лоциран на најдобрата локација во мегалополисот Истанбул, хотелот Света Софија Мансионс Хилтон ( Hagia Sofia Mansions Istanbul ) претставува збир од повеќе куќи кои се преуредени во луксузен хотел кој се протега точно на улицата помеѓу славната градба Света Софија…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds