Redakcija

Redakcija

Ова село во Италија изгледа неверојатно, а има само 60 жители

Има едно мало село во Италија  кое е донекаде заборавено. Станува збор за Calcati Vecchia, населба во регионот Лацио која се наоѓа на надморска височина од 157 метри. Се наоѓа на 47 километри северно од Рим. Хипиците и уметниците му…

КАПЕЛЕТ ресторан во Тирана украсен со 1500 капи

Погледнете го видеото најдолу во текстот и разгледајте ги фотографиите на Инстаграм од ресторанот „Капелет“ или од Албански превод „Капи“ е ресторан на падините од планината Дајт во Тирана – Албанија кој го спојува традиционалното и модерното! Ако сте во…

Манастирот Света Марија на островот Зврнец до Валона

Манастирот Светa Марија, познат и како Манастир на Успение на Богородица, е средновековна византиска црква на островот Звернец во внатрешноста на лагуната Нарта северозападно од градот Влора на Јужна Албанија. До манастирот на островот се оди по дрвен мост кој…

Доживејте го стариот дух на величенствениот Истанбул во „Аја Софија Мансионс – Хилтон“

Лоциран на најдобрата локација во мегалополисот Истанбул, хотелот Света Софија Мансионс Хилтон ( Hagia Sofia Mansions Istanbul ) претставува збир од повеќе куќи кои се преуредени во луксузен хотел кој се протега точно на улицата помеѓу славната градба Света Софија…

10 факти за Мртвото Море кои можеби не сте ги знаеле

На границата меѓу Израел и Јордан се наоѓа Мртвото Море, еден од најинтересните природни феномени на нашата планета. Освен микроорганизми и алги, во оваа вода нема живи суштества и во областа не живеат риби или други морски суштества. Дознајте уште…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds