Fllad Resort – хотел за уживање во сите 4 сезони

Знаете ли дека само на 2 часа од нас имаме понуда на море, чист и свеж воздух, прекрасна храна и луксуз и тоа во текот на целата година ? Да, тоа е местото Голем во Албанија, на само 11 километри од Драч, каде можете да уживате во убаво време и all inclusive понуда во текот на целата година.

Поглед од собите во Fllad Resort кон градот Драч.

Сместен на брегот на прекрасното албанско крајбрежје, на Јадранско Море, во градот Голем ( на 11 километри од Драч ), „Флад Ресорт“ е хотелска дестинација која ќе ве остави без здив. Со својата пространа песочна плажа, бистрите синиморски води и опкружен со борова шума, ова одморалиште е совршено место за одмор и уживање во еден вистински незаборавен одмор.

Собите во Fllad – чисти, комфорно, пријатно.

„Fllad Resort“ е модерна и луксузна хотелска дестинација која нуди низа содржини, комфор и удобности за да ги задоволи сите ваши потреби. Од моментот кога ќе стапнете во Fllad Resort Вие ќе бидете пренесени во свет на релаксација и уживање. Со различни соби и апартмани, сигурно ќе го најдете совршеното сместување кое ќе одговара на вашите потреби и желби.

Собите и апартманите во одморалиштето се прекрасно декорирани и опремени, во модерен стил. Од собите или се пружа прекрасен поглед на морето или на околните пејзажи. Декорот на собите и апартманите е модерен, со акцент на удобноста. Без разлика дали патувате соло, како двојка или со вашето семејство, има нешто што им одговара на сите во Fllad Resort.

Темпаратурите и во зима се над нула , па базените се чуваат полни во текот на целата година, а хотелската тераса за уживање во храна и пијалоци на отворено функционира во текот на целата година.

Една од нај впечатливите карактеристики на објектот е неговиот базен, кој се чини дека беспрекорно се спојува со терасата и околината. Тоа е совршено место за релаксација додека уживате во сонцето и уживате во спектакуларните глетки. Има и многу други активности за уживање во одморалиштето, како што се одбојка на плажа и спортови на вода.

Видео од храна и услугата во хотелот.

Флад ресорт е исто така има ресторан и бар кои нудат разновидни кулинарски искуства и уживање во храната. Од традиционални албански јадења до морски специјалитети и интернационална кујна, шефовите на кујната готват храна што одговара на секој вкус. Можете да уживате во вашиот оброк додека гледате во прекрасниот поглед на морето.

Морски специјалитети подготвени и послужени во Флад.

Може да ја користите понудата на all inclusive или да нарачате храна во ресторанот од изборот на храна во мени. Интересно е да се напомене дека хотелот има едени кувари кои готват во ресторанот каде се нарачува од мени, а други кои готват во бифето, каде се служи храна од програмата all inclusive, а која се подготвува пред самите гости во бифето.

Спа центарот во Флад Ресорт има затворен базен, солена соба, сауна, парна бања, турско купатило и фитнес сала.

Хотелот има и спа центар кој нуди низа третмани кои ќе ви помогнат да се опуштите и да се подмладите. Бањата располага со сауна, парна соба, турско купатило, базен , солена собра и теретана. Тоа е совршено место за опуштање и разгалување после денот на авантура или разгледување на Драч.

Генерално, Fllad Resort е дестинација која нуди совршен спој на луксуз и релаксација. Тоа е совршено место за да избегате од метежот и вревата на секојдневниот живот и да се потопите во светот на убавина и спокојство. Без разлика дали барате авантура, релаксација или и двете, Флад Ресорт е совршено место за создавање спомени кои ќе траат цел живот.

Контакт за индивидуалци или туристички агенции заинтересирани за соработка:

Тел +355 69 209 2516 / e-mail info@flladresort.al / web flladresort.com

НЕ монтирано видео од хотелот, снимено со телефон

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds