Ознака grcija

ВИДЕО РЕПОРТАЖА – Парга – крстарење со чамец до Ахерон, пештерите и Лихнос

Сместен на живописниот брег на северозападна Грција, шармантниот град Парга воодушевува со своите идилични плажи, тиркизни води и бујните зелени ридови, Еден од највозбудливите начини да се доживее убавината на регионот околу Парга е преку екскурзија со брод што ве…

Сте биле ли некогаш на Посиди на Халкидики ? !

Посиди – Халкидики, е популарно летно одморалиште кое се протега на крајот од првиот крак на полуостровот Хаклидики во Грција. Има светилник од 1864 година и неколку плитки, песочни плажи. Остатоците од древната еритрејска населба Aegeopelagitika вклучуваат сочувани ѕидови, сводови…

Откријте ја мистичната убавина на Mетеори

Метеора, лоцирана во централна Грција, е волшебна туристичка дестинација која ги остава посетителите маѓепсани со својата вонземска убавина. Оваа уникатна дестинација е позната по своите неверојатни карпести формации, крунисани со стари манастири сместени на нив, создавајќи неверојатен пејзаж кој изгледа…

(ВИДЕО СТОРИЈА) Грција – патување низ историјата, културата и убавината

PATUVANJA.MK Ве води низ едно кратко истражување на безвременскиот шарм на Грција: патување низ историјата, културата и убавината ПООПШИРЕН ТЕКСТ И ФОТО ГАЛРИЈА ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: На светот има едно место кое секогаш Ви го плени срцето со својот безвременски шарм…

Островот Егина: Непознат бисер на туристичката индустрија во Грција

Кога станува збор за грчката туристичка индустрија, многу луѓе доаѓаат на популарни дестинации како Санторини или Миконос. Сепак, оние кои се подготвени да се осмелат да излезат од стандардната понуда може да го посетат островот Егина. Сместен на само еден…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds