Ознака parga

ВИДЕО РЕПОРТАЖА – Парга – крстарење со чамец до Ахерон, пештерите и Лихнос

Сместен на живописниот брег на северозападна Грција, шармантниот град Парга воодушевува со своите идилични плажи, тиркизни води и бујните зелени ридови, Еден од највозбудливите начини да се доживее убавината на регионот околу Парга е преку екскурзија со брод што ве…

Одиме во прекрасната Парга – Живописен град на Јонското море во Грција

Сместен на брегот на Јонското Море во северозападна Грција, волшебно убавата Парга ги привлекува туристите со својата неверојатна природна убавина, богата историја и топлиот медитерански шарм. Оваа идилична крајбрежна дестинација нуди совршен спој на плажи со кристално чисти води, многу…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds