Ознака ohridsko ezero

Манастир Свети Наум – рајски извори и спокојство покрај Охридското Езеро

Сместен на карпест гребен на брегот на Охридското езеро  со поглед кој се отвора врз целата езерска шир манастирот Свети Наум долго време ги плени срцата на патниците кои бараат утеха и природна убавина.  Оваа идилична дестинација, каде и денес…

Трпејца – село со бисерна плажа на Охридско Езеро

Следете не на нашата FACEBOOK страна Patuvanja.mk Ова е Трпејца – малото село на Охридското Езеро кое е идеална дестинација за секој кој бара мир и опуштање во прекрасна природа и една од нај специфичните плажи на Охридско Езеро, која…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds