Ознака italija

ИТАЛИЈА – колевка на науката, мафијата, модата и убавиот живот

Италија е земја на која не и треба вовед кога станува збор за туризмот. Со својата богата историја, неверојатните пејсажи, надалеку познатата архитектура и вкусна кујна, Италија е дестинација која привлекува милиони туристи секоја година. Од остатоците  на антички Рим…

Имотот Rosewood Castiglion Del Bosco место спој на вековна историја и модерен луксуз

Заштитен од УНЕСКО како светско наследство имотот е спој на длабока историја споена со содржините на модеренот туризам. Сместен помеѓу ридовите во Тоскана, „Rosewood Castiglion Del Bosco“ е место одмор и уживање што го комбинира рустикалниот шарм на регионот со…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds