Ознака bosna

Истражете ја волшебната убавина на Верло Буне во Босна

Ако барате дестинација која не е вообичаена и која нуди неверојатна природна убавина, богата историја и топло гостопримство, не гледајте подалеку од Верло Буне во Босна. Скриен во Динарските Алпи, Верло Буне сигурно ќе ги плени и маѓепсува патниците кои…

Мостар – туристички бисер на Босна

Додека утринското сонце изгрева над смарагдната река Неретва, фрлајќи златен сјај на древниот камен мост што ги поминува нејзините води, градот Мостар во Босна се открива како вистински скапоцен камен на туристичката мапа. Со својата богата историја, неверојатна архитектура и…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds