Ознака Албанија

Валона – прва престолнина на Албанија и албанскиот туризам

Патувања.мк Ве води на тура низ Албанија, во која ќе ги посетиме градовите Валона и Драч. Како поетна точка на нашето патување ќе го земеме Охрид кој од Валона е оддалечен 225 километри и има околу 3 часа и 35…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds