Ознака малезија

Пештерата Бату – будистички храм и природно чудо во Малезија

Patuvawa.mk Ве води во пештерите Бату, едни од светски нај познатите пештери и туристичка атракција во близина на Куала Лумпур, главниот град на Малезија! Сместени во варовничките ридови северно од Куала Лумпур, пештерите Бату се неверојатно природно чудо што со…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds