Ознака валона

КОМИТЕТИ – уникатен кафе бар во стариот дел на Валона

Во една куќа во стариот дел на Валона се наоѓа еден необичен кафе бар, кој се вика „Комитети“ ( на Албабски јазик значи Комитет ). Името на кафе барот доаѓа од името на куќата каде се наоѓа, а во која…

Валона – прва престолнина на Албанија и албанскиот туризам

Патувања.мк Ве води на тура низ Албанија, во која ќе ги посетиме градовите Валона и Драч. Како поетна точка на нашето патување ќе го земеме Охрид кој од Валона е оддалечен 225 километри и има околу 3 часа и 35…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds