Ознака плажа кадмо

КАДМО – плажа со најубав поглед на Охрид и место на спектакуларни зајдисонца

На брегот на Охридското Езеро, покрај познатата пешачка зона „Студенчишта“ се наоѓа плажата „Кадмо“ од која се пружа неповторлив поглед на старот дел на градот Охрид. Од овде се гледа буквално цело историско наследство, па панорамскиот поглед почнува од црквата…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds