Ознака занзибар

Недопрената убавина на Занзибар: Тропски рај за авантуристички патници

Лоциран на брегот на Танзанија во Источна Африка, Занзибар е волшебен архипелаг познат по своите недопрени бели песочни плажи, тиркизни води и богатото културно наследство. Честопати наречени „Островите на зачините“ поради својата историја како главен трговски центар за зачини, Занзибар…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds