Ознака велигденски остров

Велигденски остров: Патување до мистичната земја Моаи

Велигденскиот остров, познат и како Рапа Нуи, е далечен остров кој се наоѓа во југоисточниот дел на Тихиот Океан. Познат по своите енигматични камени статуи наречени Моаи, Велигденскиот остров долго време е предмет на љубопитност и фасцинација за патниците и…

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds