Прва класа на Катар Ервејз – удобност, комфор и луксуз !

Следете не на нашата FACEBOOK страна Patuvanja.mk

Луксузниот лет во прва класа на Катар Ервејз ги нуди на патниците највисокиот степен на комфор и елеганција.

Патниците во прва класа на оваа авиокомпанија имаат можност да уживаат во широки и удобни седишта со вграден масажер, како и да се опуштат во приватните кабини за спиење, кои ги обезбедуваат неверојатните кревети со високо квалитетни легла.

Патниците имаат и „смарт“ екрани за забава, на кои можат да гледаат филмови и серии, како и да играат игри за време на летот. Освен тоа, во прва класа на Катар Ервејз патниците можат да уживаат во изобилство на вкусни јадења и пијалоци, кои ги приготвуваат врвните кулинарски шефови ангажирани од компанијата.

Самата услуга на персоналот е на највисоко ниво, бидејќи секој патник добива приватна услуга на бордот, со која добива индивидуална внимателност и нега.

Само со лет во прва класа на Катар Ервејз патниците можат да доживеат овој неверојатен степен на комфор и елеганција, што го прави летот незаборавен и уникатен.

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds