Плитвички езера – природен рај во Хрвастска

Плитвички езера се еден од најубавите природни феномени во Хрватска, кој привлекува голем број на посетители од целиот свет. Овие езера се состојат од 16 каскади, кои се поврзани со бистра вода што создава прекрасни природни пејзажи.

Кога ќе ги посетите Плитвички езера, ќе бидете изненадени од прекрасната природа која ќе ја видите. Кристално чистата вода, густите шуми и цветните полјани ќе ги остават без зборови. Ова е идеалното место за сите кои бараат мир, тишина и спокојство.

Исто така, Плитвички езера се одлично место за активен одмор. Можете да го истражите природниот парк пеши или со велосипед, и да уживате во прекрасната природа. Во природниот парк има многу стази за пејачење и трки, така да ќе може да го исполните вашиот ден со добра физичка активност.

Посетите ги Плитвички езера и потопите се во нивната прекрасна природа. Овој природен феномен е едно од најубавите места во Хрватска, и место што никогаш нема да го заборавите. Ве очекуваме да ја истражите и да се насладите на мирот и убавината на Плитвичките езера.

ВИДЕО ОД ПЛИТВИЧКИ ЕЗЕРА СНИМЕНО ВО ЗИМА

Автор PATUVANJA.MK

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds