„Сан Принцес“, еден од најголемите крузери во светот, пристигна во турски Кушадаси

Еден од најголемите бродови за крстарење во светот „Сан Принцес“ за првпат пристигна на брегот на Туркије, јавува Анадолу.

Огромниот крузер пристигна на брегот на Кушадаси, познатата туристичка атракција во Ајдин, западна Туркије.

Тежок неверојатни 175.500 тони, доволно е голем за да прими 4.300 патници.

Крузерот „Сан Принцес“ е особено препознатлив по луксузните кабини и апартмани, и забавата од светска класа.

извор:Анадолу.

фото:Анадолу.

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds