Зимско капење со поглед кон Алпите

Совршен спој на зимски активности на отворено и голем спа-центар којшто се протега на 2200 метри квадратни, пет базени и шест сауни го чини „Tuxerhof“ совршено место за одмор.

Свежиот планински воздух, капењето во базенот и поглед кон снежните Алпски врвови се дополнителна причина да се упатите кон Австрија.

Сместен во тиролските Алпи меѓу кристалните горски езера, ски-патеки и шумите, овој хотел е омилена дестинација за зимски одмор сместен на 1300 метри во селото Вордерланерсбах, покрај жичницата до Зилертал.

Меѓу опуштањето во некој од третманите или базенот гостите можат да тргнат на некоја од скијачките тури.

Благодарение на глечерот Хинтертукс, скијачите го обожуваат овој регион, а за тоа придонесува и ски-патеката од 300 километри поврзана со жичница.

Во текот на топлите денови скијачите планинарат, а тие со ист жар го истражуваат овој предел на Австрија.

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds