Овие 3 града се идеални доколку сакате да се загревате во текот на зимата

Рим

Омилен на многумина и еден од најпосетуваните градови во светот. Без разлика дали патувате како пар, со пријателите, семејството или сами, сигурно нема да ви биде досадно, бидејќи Рим има толку многу знаменитости што е невозможно да ги посетите сите одеднаш. Добрата работа е што сите тие се повеќе или помалку групирани во центарот, во непосредна близина, така што најдобрата стратегија за движење е едноставно да се ослободите и да шетате наоколу со свое темпо. Покрај предметите што мора да се видат на листата како Колосеум, Фонтана Ди Треви, Пантеон, Шпански скали и многу други, не пропуштајте да се спуштите на малиот остров Тиберина, кој воедно е и најмалку населениот остров во светот. А доколку сте возрасен потрошувач на тутунски производи, добрата вест за вас е што Италија е секако една од земјите каде покрај Србија е новиот glo hyper AIR уред за загревање тутун и се што ви треба за безгрижен одмор. достапни.

Атина

Грција отсекогаш имала посебно место во срцата на нашите луѓе, без разлика дали се работи за одмор или туристичка посета на градовите. Покрај Солун, Атина е дефинитивно една од најфреквентните дестинации, идеална за неколку дена капење на сонце. Поминете ги седејќи во една од таверните во подножјето на Акропол, шетајќи низ тесните улички на Плака или гледајќи како бродовите влегуваат и излегуваат од пристаништето Пиреја. Покрај богатата историја и култура, Грција е надалеку позната и по својата храна, затоа искористете го овој краток одмор за да уживате во мусака, гиро, препознатливи салати и сосови, свежа риба и морски плодови. Како и Италија, Грција е исто така на мапата на земји каде што беше лансиран новиот уред AIR, кој е половина тенок, па дури и четвртина полесен од претходниот гло уред за загревање тутун.

Валенсија

Овој прекрасен град во последниве години станува сè попопуларен меѓу Србите, пред се поради неговата блага клима, пристапноста и релативно евтините директни летови од Белград. Најдобро е да го посетите во есен или зима, поради помалите гужви и уште поповолните цени на живот. Утрото поминете го возејќи велосипед или скутер покрај неколку километри долгата песочна плажа, по што можете да пробате традиционална паела од Валенсија во еден од блиските ресторани. Кога станува збор за архитектурата, Валенсија ја краси совршен спој на традиционалниот, колонијален стил и модерен футуризам, што пред се се должи на познатиот архитект Сантијаго Калатрава. И ако случајно сте го заборавиле вашиот glo уред дома, со помош на локаторот, кој се наоѓа на веб-страницата на овој бренд, пронајдете го најблиското продажно место.

telegraf.rs

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds