(ВИДЕО) Весели Руси играат на српска музика пред музејот на ТИТО во Белград

Група туристи од Русија, кои ги снимивме во Белград како играат и се веселат со српски трубачи пред Музејот на Југославија ( Куќата на цвеќето ) во Белград.

На видеото се гледа и амбасадата на Иран која е лоцирана веднаш до влезот во музејот.

Руските туристи во Белград периодов ги има многуи, а оваа група низ српската метропола се возеше со луксузно комбе, имаа свој водич , а како што гледате на видеото добија и музика за мала забава на улица.

Следете не на Фејсбук:


This will close in 30 seconds